Krzysztof Petters, mgr psych.

dyplomowany psycholog, terapeuta humanistyczno-doświadczeniowy

Profil i opinie na portalu Znanylekarz.pl

Zespół Diagnostyki i Wsparcia Psychologicznego

Zespół Psychoterapii Osób Dorosłych

Dni przyjęć w poradni:

  • wtorek-piątek 15.00-20.00

Zapisz się do tego specjalisty w rejestracji online

Krzysztof Petters
50 min
zł120

Psycholog i psychoterapeuta pracujący w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym opartym o założenia terapii Gestalt.

 

W swojej pracy opierający się na założeniu, iż fundamentem terapeutycznej zmiany jest prawdziwe i autentyczne doświadczenie samego siebie, rozumiane jako kontakt z własnymi uczuciami. Jest przekonany, iż terapii i osobistego rozwoju nie da się od siebie oddzielić, a ich celem jest nieustanne dążenie do poszerzania własnej świadomości poprzez świadome doświadczanie siebie.

Wyznający zasadę, że jedynie terapeuta, który sam przeszedł swoją terapię oraz nieustannie przygląda się sobie w procesie superwizji może odpowiedzialnie towarzyszyć swojemu klientowi w drodze do poznania siebie w procesie terapeutycznej zmiany.

 

Duży nacisk w procesie terapeutycznym kładzie na oddanie odpowiedzialności za samego siebie w ręce klienta, będąc głęboko przekonanym o fundamentalnej roli tego procesu w stawaniu się człowiekiem samodzielnym, integralnym i w pełni wykorzystującym swój potencjał.

Psychologię ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim. Do zawodu psychoterapeuty przygotowuje się kończąc Szkołę Pomocy Psychologicznej we Wrocławiu pod kierownictwem Jacka i Barbary Rydlewskich. Tam też korzysta z regularnej superwizji oraz grupowych treningów terapeutycznych.

Doświadczenie psychoterapeuty zdobywa w pracy z dorosłymi w różnym wieku, rodzicami dzieci wykazujących szerokie spektrum nieprawidłowych zachowań oraz młodzieżą.

Pracuje z parami w różnych stadiach kryzysu dążąc do przerwania destrukcyjnej gry i spojrzenia na partnera ze zrozumieniem i bez poczucia zagrożenia.

Wyznaje zasadę, że to nie płeć ani orientacja seksualna wyznaczają naszą unikalną podmiotowość. Za kluczowe uznaje budowanie relacji, w której klient może znaleźć, akceptację, zaufanie i przestrzeń do odkrywania prawdziwego siebie bez ciężaru społecznych oczekiwań.

Doświadczenie zawodowe

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Trzebnicy (diagnoza, orzecznictwo, terapia), Fundacja Promena (psycholog, trener biofeedback), Dom Dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom (...), Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania, Przylądek Nadziei Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Ośrodek Interwencji Kryzysowej Podwale 13, Towarzystwo Rozwoju Rodziny

Zrealizowane szkolenia i staże

  • Studia magisterskie: Uniwersytet Wrocławski, magister psychologii

  • Studia magisterskie: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, magister ekonomii

  • Studia podyplomowe: Ośrodek Edukacji Psychologicznej; Szkoła Pomocy Psychologicznej (w trakcie)

  • Szkolenie dokształcające: Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej w Wołowie, przygotowanie pedagogiczne

Znajdź termin dla siebie i zapisz się online

© 2019 | Wrocławska Psychoporadnia | wroclaw.psychoporadnie.pl | Podwale 36a, parter | tel. 71 735 77 97 | wroclaw [at] psychoporadnie.pl